Mastodon

Ve volném čase dělali pořad o hrách, dnes mají respektovaný server. Jirka Král nás přesvědčil, ať do projektu jdeme naplno, říkají zakladatelé Vortexu

Původně šlo o vidcast tří kamarádů o hrách. Nyní je z Vortexu respektované herní médium a směle konkuruje zavedeným značkám na přeplněném trhu. Jeho zprávy citují i zahraniční média a fanoušci si váží toho, jak přesně pracuje se zdroji a ověřuje fakta. To u herní novinařiny dodnes není běžné.

Ve volném čase dělali pořad o hrách, dnes mají respektovaný server. Jirka Král nás přesvědčil, ať do projektu jdeme naplno, říkají zakladatelé Vortexu

Původně šlo o youtubový vidcast tří kamarádů o počítačových hrách. Nyní je z Vortexu respektované herní médium a směle konkuruje zavedeným značkám na přeplněném českém trhu. Jeho zprávy citují i zahraniční média a fanoušci si váží toho, jak velmi přesně pracuje se zdroji a ověřuje fakta. To bohužel u herní novinařiny dodnes není samozřejmostí.

Hlavními tvářemi Vortexu jsou Jiří Bigas a Zdeněk Princ, kteří si oba prošli pozicí šéfredaktora serveru Hrej.cz a mají zkušenosti i z tradičních médií. Jako investor do projektu v roce 2019 vstoupil bývalý youtuber Jirka Král a postaral se o byznysovou stránku. K youtubovému kanálu krátce poté přibyl i webový magazín.

V rozhovoru s Jiřím Bigasem a Zdeňkem Princem mě zajímalo:

  • Jak se změnila herní novinařina v éře youtuberů a streamerů.
  • Proč na přeplněném trhu uspěli s novou značkou.
  • Z jakého důvodu diváci během streamu posílají příspěvky, aby podpořili své redaktory.
  • O roli novinářů ve světě, kde se je herní společnosti snaží obcházet a doručovat fanouškům oznámení bez kritického mediálního filtru.