Mastodon

Podcast Podhradí s Půrem Hrad nezrušil

Podcast Podhradí s Půrem Hrad nezrušil

Pár odběratelů mě trochu žertovně nazývá „půrologem“, neboť často píšu o tom, co Michal Půr vytváří nového. V novinářské komunitě se řešilo, jestli Hrad po kritice náhodou nezařízl podcast Podhradí, ve kterém dělá Půr interview s prezidentem Petrem Pavlem. Poslední díl vyšel na konci března a u podcastu i podobných projektů je zkrátka pravidelná periodicita důležitým faktorem. (Více o tématu.)

Odpověď z Hradu: „S pokračováním podcastu Podhradí počítáme, ale jak jsme už od začátku avizovali, půjde o občasník, a tak se nefixujeme k žádnému konkrétnímu datu. V tuto chvíli termín natáčení nemáme, protože program pana prezidenta je v těchto týdnech velmi nabitý, a tak se musíme prioritně věnovat věcem souvisejícím s aktuální obsahovou agendou,“ odepsala mluvčí Markéta Řeháková.

Podhradí řada lidí kritizovala kvůli tomu, že Půr působil nejen jako novinář, ale také lobbista a tvůrce podcastů, které nesplňují novinářské standardy – vlastně se ani k těmto standardům nehlásí. Odpůrci pořadu argumentovali, že by se prezident s takovými profesními hodnotami, které Půr zastává, neměl spojovat.

Jako bonus přidávám pro zasmání pár obrázků z Midjourney, jak by Půr vypadal jako ďábel. Tak ho totiž řada kritiků vidí.

Tento článek vznikl díky podpoře komunity. Pokud oceňujete mou práci a chcete přispět k růstu projektu, můžete se stát placeným členem a získat tak přístup k exkluzivnímu obsahu. Vaše podpora je klíčová. Děkuji a doufám, že se vám článek líbí.